Alışveriş Sepetim
32,5
0

Blog

Spot Aydınlatma Fiyatları Ve Modelleri 

Spotlar

Ev dekorasyonlarının vazgeçilmez ürünlerinden olan spotlar evin havasını baştan aşağıya değiştirmektedir. Değişen ev modasının en favori ürünü olan spotlar evin ambiyansını değiştirmekte evi daha şık ve daha modern bir görüntüye büründürmektedir. Spotlar sadece evlerin değil aynı zamanda ofislerin de favori dekorasyon ürünlerindendir. Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip spotlar elektrik enerjisini az harcamasıyla da bütçe dostudur.

Mekanların şık ürünü olan spot fiyatları ve modelleri ile göz doldurmakta ve hayli rağbet görmektedir. Spotların tek bir fiyatı olmadığı gibi tek bir modeli de bulunmamaktadır. Model bakımından oldukça zengin olan spotlar fiyatlar bakımından da çok uygundur. Spotların fiyatları modellerine göre değişkenlik gösterir. Örneğin; sıva altı led spot armatür ile ray spot lamba fiyatları birbirinden farklıdır. Fiyatları etkileyen unsurlar sadece modelle sınırlı değildir. Aynı model spotlar üretici firmanın farklı olmasından dolayı fiyat açısından birbirinden farklı olabilmektedir. Siz de bulunduğunuz ortamın havasını değiştirmek istiyor ve üstelik bunu en uygun fiyatlarla yapmayı arzu ediyorsanız bu kategoriyi inceleyebilirsiniz. Kategori içerisinde birbirinden farklı spot modeller ekonomik fiyatlarla yer alır. 

Uzaktan Kumandalı Spot Lamba

Teknoloji her alanda etkili olduğu gibi şüphesiz spotlarda da oldukça etkilidir. Teknolojinin bir ürünü olan spotlar çeşitliliğini arttırarak kullanımını daha da fazla kolaylaştırmaktadır. Spot modeller arasında en popüler olanlardan bir tanesi uzaktan kumandalı spot lamba modelleridir. Uzaktan kumandalı spot lamba içerisinde bir adet de uzaktan kumanda çıkmaktadır. Uzaktan kumanda ile istendiği zaman spotların açılma ve kapanması tek tuşla yapılabilmektedir. Bu özelliği hiç şüphesiz kullanıcısına büyük bir konfor ortamı sunmaktadır. Ayrıca Led ışıklı olan spotlarda renk değiştirmek de mümkündür. Renk değiştirme özelliği aynı şekilde uzaktan kumanda ile sağlanabilmektedir. Siz de spot armatür çeşitleri için bu kategoriyi inceleyebilir kategori içerisinden uzaktan kumandalı olan modeli seçebilirsiniz.

Uzaktan kumandalı spot lambalar düşünülenin aksine oldukça ekonomik fiyatlara sahiptir. Ürünün yaratmış olduğu konfor ilk başta “pahalı mı” düşüncesini uyandırsa da tam tersi uzaktan kumandalı olan modeller oldukça ekonomiktir. Düşük bütçesi bulunan bireyler de rahatlıkla bu kategori üzerinden uzaktan kumandalı spot lamba temin edebilirler. Uzaktan kumandalı spot armatür kendi içerisinde de modellere ayrılmaktadır. Modelleri birbirinden ayıran detaylardan biri uzaktan kumandalı spotların yaydığı ışık rengidir. Genellikle gün ışığı ve beyaz renkler yaygınken mavi gibi farklı renklere sahip olan modelleri de bulunmaktadır. Bulunduğunuz ortamın renklerini göz önünde bulundurarak en uygun olan rengini tercih edebilirsiniz. Böylelikle bir bütünlük sağlanmış olacak ve ortaya daha şık bir ortam çıkmış olacaktır. 

Sıva Altı Spot Lamba

Modern bir görüntü yakalamak için ofis ve mağazalarda sıkça karşılaşılan sıva altı spot lambalar işçilik isteyen spot lamba türüdür. Bu tür genellikle tavanlarda kullanılır. Ofis, işyeri, mağaza gibi yerlerin tavan bölgesine belirli ölçülerde sıva altı spot armatür sığacağı kadar alanlar açılır. Açılan bu alanlara sıva altı spot lambalar yerleştirilerek kurulumu sağlanır. Son derece dayanıklı olan sıva altı spot lambalar her hangi bir düşme riski yaratmaz. Son derece sağlam olan bu ürün güven içerisinde kullanılabilir. Aynı zamanda tavanda gömülü şekilde duran bu model sanki tavanla bir bütünmüş gibi izlenim yaratır. Kullanım alanları genellikle ofis ve mağaza olsa da son zamanlarda ev ve dairelerde de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Kullanan herkesi memnun bırakan nadir ürünlerden biridir.

Ürün ışıkları orta düzeyde yansıtır. Bu orta düzeyde yansıtma aydınlatma bakımından ortamda şık ve modern bir hava yaratır. Ayrıca led spot armatür elektik enerjisi bakımından da az enerji tüketir. Birçok kişi sıva altı spot armatür almadan önce elektrik faturasının yüksek olması durumunu düşünmektedir. Spot lambaların yaydığı ışık çok az enerji harcamaktadır. Bu da faturalara olumsuz olarak değil tam tersi olumlu olarak yansır. Ofis ve mağazanızı daha ferah ve daha modern bir hale getirmek istiyorsanız sıva altı spot lambalar tam size göre bir üründür. Mekanın havasını değiştiren sıva altı spot armatürlerin ekonomik fiyatlarla satışının sunulduğu bu kategoriyi inceleyebilir, tarzınıza uygun olan doğru ürünü temin edebilirsiniz. 

Sıva Üstü Spot Lamba

Sıva üstü spot lambalar sıva altı spot lambaların tam tersidir. Sıva altında olduğu gibi tavana veya duvarlara yuvalar açılmaktadır. Montaj bakımından oldukça pratik olan sıva üstü led spot armatür son derece kullanışlıdır. Bu tarz armatür çeşitleri genellikle bulundurdukları ortamın tavan kısmında kullanılır. Sıva üstü armatürler tavanın yüzeyine belli bir tutturucu ürünle yerleştirilir. Sıva üstü olması kesinlikle görüntü bakımından bir rahatsızlık yaratmaz. Oldukça şık bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Sıva üstü spot led armatürlerinin de farklı farklı renkleri bulunur. Beyaz, yeşil, mavi, pembe ve kırmızı gibi birçok renge sahiptir. Bu özelliği sıva üstü spot armatürlerin daha fazla kişi tarafından talep görmesini sağlamıştır. 

Bulunduğunuz ortamlara farklılık yaratmak istiyorsanız sıva üstü spot lambalar tam size uygun olacaktır. Dekorasyonda yapılacak bu detay küçük olarak gözükse de işlevsel olarak ortamda büyük etki yaratır. Herhangi bir eşyanın yerini değiştirmek bile ortamların havasını değiştirirken sıva üstü spot lambalar ortamda büyük değişiklik yaratacaktır. Kategori içerisinde birinden farklı spot çeşitleri ve fiyatları yer almaktadır. Kategori içerisinden sıva üstü spot lambaları kolaylıkla bulabilir bulduğunuz modeli çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ekonomik olan sıva üstü spot lambalar hem enerji tasarrufu sağlar hem de ortaya muhteşem bir görüntü çıkarır. 

Led Spot Armatür 

Ortamların ışığını sağlayan lambalardır. Teknolojik gelişmeler ile aydınlatma sadece lamba ile sınırlı kalmayıp Ledler ile de aydınlatma sağlanabilmektedir. İçerisinde bulunan özel bir çalışma prensibiyle ledlerde ışık üretebilmektedir. Yaygın olarak hemen hemen her yerde karşılaşılan led spot armatür cata şık olmasıyla beraber ekonomiktir. Kullanan herkeste memnunluk bırakan bu ürün farklı renkleriyle de kullanıcılarını cezbetmektir. Kullanış bakımından da pratik olan ürün dekor bakımından da sıkça tercih edilir. 

Çok yaygın kullanım alanına sahip olan led spot armatürler hastane, yurt, spor salonlarında sıkça kullanılmaktadır. Dekor olarak da aydınlatma olarak da kullanıcılarından tam not alan harika bir üründür. Siz de led spot lamba ve fiyatları hususunda kararsız kalıyorsanız uygun fiyatlara sahip olan led spotları değerlendirebilirsiniz. Şıklığı ile göz kamaştıran bu ürün kesinlikle kullanım sonrası ortamın havasını tamamen değiştirecektir. Led spotlar spot armatürler arasında en popüler olan çeşitlerden biridir. 

Ray Spot Lamba 

Ray spot lambalar belirli bir noktaya dikkat çekmek için kullanılan, bir ray üzerinde hareket edebilen aynı zamanda da 360 derece döndürülebilen bir armatür çeşididir. Vitrin, reyon gibi yerlerde dikkatleri üzerine çekmek için özellikle kullanılan aydınlatma ürünü son derece modern bir yapıya sahiptir. Yönünün istenildiği gibi ayarlaması kullanıcıların en favori özelliği arasında yer alır. Büyük bir ilgiye sahip olan bu spot armatür oldukça da uygun fiyatlıdır. Küçük bir bütçe ile de ray spot armatürleri temin etmek artık bu kategori ile mümkün hale getirilmiştir. 

Son yılların popüler armatürleri arasında yer alan led ray spot armatür artık evlerde de sıkça tercih edilen bir üründürKafelerin vazgeçilmez parçalarından biri olan ray spot armatürleri artık evlerde de görmek mümkündür. Özellikle evde dikkat çekmek istenilen alanlarda kullanılır. Ev içinde genellikle yemek masasının üzerinde tercih edilmektedir. Görüntü bakımından diğer spot çeşitlerinden çok daha farklı bir tarza sahiptir. Klasiklerin yerini günümüzde artık sıra dışı görselliğe sahip ürünler almaktadır. Siz de farklı bir spot arayışındaysanız kesinlikle kategori içerisinden ray spot lamba modellerini incelemelisiniz. 

Pilli Dokunmatik Spot Lamba

Pilli dokunmatik led tavan spot armatürü adından da anlaşılacağı üzere pille çalışmaktadır. Pratik bir kullanımı olan bu spot çeşidinin kurulumu oldukça basittir. Genellikle kendiliğinden yapışkanlı olan bu ürün istenilen alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Led spot armatür cata gibi özel bir işleme gerek kalmaksızın montajını yapmak mümkündür. Genellikle yapışkanlı olan bu ürün genellikle raflarda ve dolap içlerinde kullanılmaktadır. Farklı ölçülere ve farklı renklere sahip birçok çeşidi de bulunur. Siz de bu pratik ama bir o kadarda şık olan pilli dokunmatik spot lambaları temin etmek istiyorsanız bu kategoriyi inceleyebilirsiniz.

Led spot armatür fiyatları bakımından da ele alındığında pilli dokunmatik spot lambanın çok uygun fiyatlarla satışının yapıldığı görülmektedir. Sensörlü spot armatürlerle arasındaki tek fark birinin sensor yardımıyla otomatik açılması, diğerinin ise sadece ihtiyaç duyulduğu anda dokunarak açılması ya da kapanmasıdır. Bu iki armatür çeşidi çok uygun fiyatlarla bu kategoride yer alır. 

Spot Lambalar Nerelerde Kullanılır?

Spot lambalar iç mekan aydınlatması olarak her alanda kullanılabilen ürünlerdir. İç aydınlatmada modern bir hava yaratması kullanım alanını genişletmiştir. Hemen hemen her yerde spot lamba kullanımına rastlamak mümkündür. Spot lambalar ev ortamında genellikle salonda ya da mutfakta yaygın olarak görülmektedir. Kafeler spot lambaların en sık kullanıldığı anlardır. İç mekan dizaynı kafelerin müşteri çekebilmesi için son derece önemlidir. Bunun farkında olan işletme sahipleri işletmelerinde bolca spot armatürlere yer vermektedir. 

Modern ofislerin vazgeçilmez ürünü olan ofisler spot lambaların en sık kullandığı alanlar arasında yer alır. Çalışma ortamının kalitesi çalışma kapasitesini etkilediği çoğu kez çeşitli araştırmalarla kanıtlanmıştır. Daha modern ve daha şık bir ofise sahip olabilmek için bolca sport armatürler kullanılmaktadır. 

Spot Lamba Banyolarda Kullanılabilir mi?

Spot lambalar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Banyolar da bu kullanım alanları içerisinde yer alır. Genellikle mutfak ve oturma odasında kullanılsa da son yıllarda banyolardaki kullanım oranı da artış göstermiştir. Led spot tavan armatürü de sensörlü spot aydınlatmalar da banyolar için kullanılmaktadır. Hangi çeşitleri kullanacağı tamamen kişinin zevkine bağlıdır. 

Spot Lambanın Rengi Nedir?

Spot lambalar model bakımından zengin bir seçeneğe sahip olduğu kadar renk bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir. En sık kullanılan armatür spot renkleri gün ışığı ve beyaz renkleridir. Bunun yanı sıra mavi olan çeşidi de en sık tercih edilen renkleri arasında yer alır. Bazı sport lambalarda yeşil, mor, pembe ve kırmızı renkler de bulunmaktadır. 

Devamını oku

Projektör Fiyatları ve Modelleri 

Projektör Fiyatları ve Modelleri 

Projektörler dış mekanların en güzel süsü ve en önemli aracıdır. Görüntüsüyle ortama şıklık yaratan bu ürün kullanım bakımdan da oldukça kullanışlıdır. Özellikle akşam ve gece saatlerinde ortamı aydınlatma görevi üstlenir. Dış mekanlarda modern bir görüntü elde etmek için sıklıkla projektörlere yer verilir.

Projektör kendi içerisinde çalışma prensibine göre modellere ayrılır. Modellerin her biri birbirinden şık ve kullanışlı ürünlerdir. Güçlü aydınlatma çeşitlerinden biri olan projektör fiyatları ve modelleri arasında her bakımdan farklılıklar bulunur.
 

Modeller arasında ki farklılık görüntü ve çalışma sistemine göre değişir. Modelleri şekillendiren diğer bir detay ise yaydığı ışığın rengi ve ürünün kendi rengidir. Projektör dış görüntü olarak siyah, beyaz, kırmızı ve sarı gibi çeşitli zengin renk seçeneklerine sahiptir. Ürünlerin yaydığı ışık da aynı şekilde zengin renk seçeneklerine sahiptir. Beyaz ve gün ışığı rengi, projektörlerde kullanılan en yaygın ışık çeşitlidir. Bunun yanı sıra mavi ve sarı da yine kullanım alanlarına göre en yaygın olan renklerindendir. Modelleri arasındaki en büyük fark hiç şüphesiz çalışma prensibidir. Projektörler farklı farklı çalışma prensibine sahiptir. Bu da ürünü çok fazla çeşitlere ayırmaktadır.
 

Projektör fiyatları da model çeşitliliğine göre değişmektedir. Projektörlerin sabit bir fiyatı bulunmaz. Her modelin farklı bir fiyatı bulunur. Örneğin; led beyaz ışık projektör ile şarjlı projektör arasında fiyat farklılığı yaşanabilir. Fiyatların değişmesinde etkili olan diğer bir neden ise üretici markalarının farklı olmasıdır. Şarjlı iki projektörün markalarının farklı olmasından dolayı aralarında fiyat farkının olduğu çoğu kez görüntülenmektedir. Projektör cihazlarının bütün modellerini bir arada bulmak oldukça zordur. Zor olan bu durum bu kategori ile kolaylaşmaktır. Kategori içerisinde yüzlerce model ve renge sahip projektör cihazları bulunmaktadır. Kategori içerisinde aradığınız ölçülere uygun istediğiniz modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca kategori içerisinde yer alan ürünlerin birçoğu oldukça ekonomik fiyatlara sahiptir. Uygun fiyatlarıyla sizi cezbedecek olan projektörler aynı zamanda dış mekanlarınıza da hoş bir hava katacaktır. Modern görüntüsü ve kullanışlı olmasıyla kullanıcılarından tam not alan projektöre bir tıkla sahip olabilirsiniz. 

Projektör Çeşitleri

Aydınlatma sistemlerinin bir parçası olan projektörler kendi içerisinde zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Hatta öyle ki çoğu zaman model seçiminde alıcıları seçim yapmakta zorlandırmaktadır. Projektörlerde ki yaşanan bu çeşitlilik fazlalığı herkese hitap etmekte ve farklı tarz arayanların işini kolaylaştırılmaktadır. Çeşitlerin belirlenmesinde kullanılacak alan ve çevre şartları etkili olmaktadır. Örneğin halı saha ve havaalanı gibi yerlerde daha büyük ebatlara sahip projektörlere yer verilirken bahçelerde daha küçük ebatlara sahip projektörler tercih edilmektedir. Aydınlatmasını istenilen alanların çeşitliliği modellere de doğrudan yansımıştır.

Projektör çeşitliliğinde hava şartları da son derece önemlidir. Dış mekanlarda açık alanda kullanılan projektörlerde su geçirmez özelliği bulunurken iç mekanlarda kullanılan modellerde genellikle bu özellik aranmaz. Buda haliyle doğrudan projektörlerin çeşitliliğini arttırmaktadır. Projektörlerin çoğu Led projektör olarak anılmaktadır. Çünkü projektörler içerisinde lamba yerine ledlere yer verilir. Projektör almadan önce kullanacağınız alanın şartlarını göz önünde bulundurarak model tercihi yapabilirsiniz. 

Güneş Enerjili Projektör

Güneş panelleri elektik enerjisinden tasarruf etmek için icat edilmiş en güzel buluşlardan biridir. Günümüzde elektrik enerjisinden tasarruf etmek için birçok alanda güneş panellerinden yardım alınır. Teknolojinin gelişmesiyle güneş panelleri projektörlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Böylelikle enerjili projektör güneş paneli sayesinde elektrik enerjisi kullanmadan ortamların aydınlatması sağlanabilmektedir. Güneş enerjili projektörler özellikle sıcak İklime sahip bölgelerde sıkça tercih edilmektedir. Öyle ki çevre de yer alan park ve bahçelerin çoğunda güneş enerjili projektörler kullanılmaktadır. 

Güneş enerjili projektörün çalışma prensibinde gündüz paneller sayesinde güneş enerjisi projektörde yer alan özel hazneye birikir. Aydınlatma ihtiyacı duyulduğu saatlerde ise bu biriken enerji açığa çıkarılarak aydınlatma sağlanır. Güneş enerjili projektörler düşünülenin aksine uzun aydınlatma sürelerine sahiptir. 7 saat kesintisiz ışık verme özelliği bulunur. Tabi bu süre depolanan güneş enerjisine ve ürünün markasına göre değişkenlik gösterir. Siz de güneş enerjisinden yararlanarak hem elektrikten tasarruf etmek hem de aydınlatmadan yararlanmak istiyorsanız kesinlikle bu kategoriyi incelemelisiniz. Kategori içerisinde birbirinden uygun projektör fiyatları onlarca güneş enerjili projektör çeşidi bulunmaktadır. 

Yeni Nesil Temperli Kırılmaz Cam Projektör

Dış mekanların gözdesi olan projektörlerin kırılma olasılığı göz önünde bulundurularak daha dayanıklı camlar ile üretimi yapılmaya başlamıştır. Buna verilecek en güzel örnek led projektör yeni nesil temperli kırılmaz cam ürünlerdir. Yeni nesil temperli kırılmaz cam 700 derece sıcaklıktan alınarak soğuk suyun içine katılır. Yapılan bu işlem ortaya kırılmaz camlar çıkarmaktadır. Projektörlerin daha uzun ömürlü olması için temperli kırılmaz camlı olan modelleri daha çok tercih edilmektedir. 

Yeni nesil temperli kırılmaz camlı projektör genellikle park ve bahçelerde yaygın olarak kullanılır. Park ve bahçelerde cihazların dış etkenlere bağlı olarak zarar görmesi daha muhtemel olduğundan dolayı aydınlatma olarak projektörlerin bu modeli tercih edilmektedir. Siz de uzun soluklu kullanacağınız projektörlere sahip olmak istiyorsanız tercihinizi led yeni nesil temperli kırılmaz cam projektörlerden yana kullanabilirsiniz. Kategori içerinde birbirinden uygun fiyatlara sahip led yeni nesil temperli kırılmaz cam projektörler yer almaktadır. 

Şarjlı Projektör

Şarjlı projektörler kurulum bakımdan özel bir montaj gerektirmeyen ürünlerdir. Çünkü şarjlı projektörler elektriğe bağlı olamadan çalışan projektör çeşitlerinden biridir. Kullanılmaya başlamadan önce projektör belirli bir süre şarj edilir. Şarj edilen projektör belirli saatler aralığında elektrik enerjisine ihtiyaç duymadan çalışır. Ürünün çalışma süresi markasından markasına değişmektedir. Kimi 5 W mini şarjlı projektör 5 saat gibi aydınlatma sağlarken kimi modelleri 7 saate kadar aydınlatma sağlayabilmektedir. Oldukça kullanışlı olan bu ürün pratik kullanımıyla kullanıcılarından tam not almayı başarmıştır. Siz de şarjlı projektörün pratik kullanımından faydalanmak istiyorsanız bu kategoriyi inceleyebilirsiniz. Kategori içerisinde onlarca çeşit şarjlı projektör ürünleri yer almaktadır. 

Hareket Sensörlü Projektör

Teknolojinin en güzel yararlarından biri olan sensörler projektörle buluşunca ortaya harika sonuçlar çıkmıştır. Hareket sensörlü projektör içerisinde bulundurduğu sensör ile sadece ihtiyaç duyulduğu an yanmaktadır. Hayvan veya insanı hareketi gördüğü zaman yanmaya başlayan görmediği zaman kapanan bir projektördür. Bu projektörler elektrik tasarrufunda büyük etki sağlamaktadır. Kullanımı çok yaygın olan bu projektör oldukça uygun fiyatlarla satışı yapılmaktadır. Siz de hareket sensörlü led projektör temin etmek istiyorsanız bu kategoriyi inceleyebilirsiniz. Birbirinden uygun fiyatlara sahip hareket sensörlü projektörler bu kategori ile sizlerle buluşmaktadır. Ayrıca kapasite bakımından bu alanların ihtiyacını karşılayan projektörlerde yine aynı şekilde kategori içerisinde sizleri beklemektedir. 

Tünel ve köprü gibi yerlerin ihtiyaç duyduğu aydınlatma aynı şekilde projektörler tarafından sağlanmaktadır. Güçlü ışık yapısıyla karanlık olan ve gün ışığı almayan tünelleri her dakika aydınlatmayı sağlayan bu ürün mühendislerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Bazı tünellerde hareket sensörlü projektörler kullanılmaktadır. Araçların geçişi sırasında aktifleşen ürün ortamı aydınlatarak sürücünün tüneli daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bunun yanı sıra led projektör bahçe çim sokak halı saha dış aydınlatma sistemlerinin ihtiyaç duyulduğu yerlerde de kullanılmaktadır. 

Projektör dış ve iç mekanda sinema keyfi yaşamamak isteyenlerin de kullandığı bir üründür. Genellikle bu plazma tip led projektör ile sağlanmaktadır. Prizma tip led projektör plazma şeklindedir ve ışığı da bu şekilde yansıtır. Duvara yansıtılarak mini bir sinema havası yaratılabilir. Plazma tip projektörler evin dışında ofislerde de sıkça kullanılmaktadır. Özellikle plan anlatılırken yada sunum yapılırken plazma tip led projektörler kullanılır. Plazma tip projektörler hem eski hem de modern yeni dünyanın harman yapılmasıyla ortaya çıkmış şık bir üründür. Hemen hemen her evde olması gereken bu ürün kategori içerisinde de yer almaktadır. Farklı çeşitleriyle sizi bekleyen plazma tip led projektörlere bir tıkla sahip olabilir bulunduğunuz ortamın havasını değiştirebilirsiniz. 

Geniş bir kullanım ağına sahip led projektörlere uygun fiyatlarla sahip olmak istiyor ve bulunduğunuz karanlık ortamı gündüze çevirmek istiyorsanız kategori içerisinde modelleri inceleyebilir, uygun fiyatlarla ürünün sahibi olabilirsiniz. 

Gece Gündüz Ayarlı Projektör

Gündüz güneşin etkisiyle aydınlatma ürünlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu yüzden de projektörler genellikle gece saatlerinde tercih edilir. Akıllı özelliği bulunan projektörlerin bazı modelleri otomatik olarak gece gündüz ayarlıdır. Bu özelliğe sahip olan led projektör gece gündüz ayarlı olmasına bağlı olarak gece olunca otomatik olarak çalışmaktadır. Cihazı aktif hale getirmek için özel bir işlem yapmaya gerek yoktur. Akıllı özelliği ile gece kendiliğinden açılan projektörlerdir. 

Gece gündüz ayarlı olan projektör çeşidi yine en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Gün döndüğünde gündüzü algılayarak kendini otomatik olarak kapatan bir ürünüdür. Siz de bu ürünü temin etmek istiyorsanız bu kategoriyi değerlendirebilir istediğiniz ürüne çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Devamını oku

Şerit LED Tipleri ve Uygulaması

Şerit LED

Son yıllarda en çok tercih edilen, elektrik aydınlatma ürün listelerinin zirvesinde olan Şerit Led, aydınlatma ve dekoratif  görsel takviyesi bir üründür.  12 Volt ve çeşitli amperajlarla çalışan kendi kategorisinde bol çeşitleri olan, elektrik tasarrufu denilince akla gelen ilk aydınlatma sistemlerinden birisidir.

Şerit Led tipi nedir ne işe yarar ?

Serit Led iç Mekan Slikonsuz, Yani iç ortamlarda  ev,iş,ofis,odamız, içeride olan tüm özel ve genel alanlarımızda tercih ettiğimiz aydınlatma takviyesidir. 

Serit Led Dış Mekan Slikonlu, Yani özellike suyun ve nemin, ayrıca buharın bulunduğu mekanlarda, iç mutfak yada dış ortamlarda kullanılan, led üstünde şeffaf bir koruyucu slikonu olan Led tipidir.

 

Şerit LED Çeşitleri Nelerdir ?

 • 5630 Smd Tipi : 8 Çip Şerit Led diye geçer  Led tabanu güçlü ve sağlam fakat 8 çipli değildir. 8 çip gücünde tek çiptir. Led boyutu 5050 smd kare led'e göre dirtdörtken şeklindedir. Tam güçlü Işığı ve enerjisi ile tam bir aydınlatma ürünüdür diye biliriz. 5630 Şerit Led'ler kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyor, tercih edilmeme sebeplerinden bir tanesi maliyetidir. Çünkü Amperaj çekimleri diğer ledlere nazaran daha fazla enerji çekmesidir. Special lüks uygulama tercihlerinde kullanılmak üzere evimled tarafından tavsiye edilir.

 

 • 5050 Smd Tipi : 3 çip Şerit Led diye geçer, Led yolu ve tabanı güclü ve sağlıklı olur. Son 10 yılın en popüler led tipidir. Kullanıcılar tarafından hızla tüketilen tercih edilen, uygulaması ve verdiği aydınlatma performansı en üst seviyede olan ürün kalemidir.  Tek led içersinde 3 rezistansın olması, ışık gücünü arttırırken renk seçeneklerinin olması kullanıcılar ayrı bir keyf veriyor. Bütcelere uygun ve üst düzey performans için tavsiye ederiz.

 

 • 4040 Smd Tipi : Tek çipli led'dir. Fakat ışığı güclü led yolu tabanı sağlıklıdır.  3 çipli ledlere rakip değilde altarnatif olarak çıkarılan kullanışlı uygulamalar grubuna giren üründür. son yıllarda hit olması, fiyatı ve kullanıcı perforsmanslarına bakıldığında, geri dönüşleri gayet saglıklı olumlu olduğu için bizede tavsiye etmek düşer.

 

 • 3528 veya 2835 Tipi : Tek çipli diye geçer, Tek led içinde tek rezinstans vardır, ışığı diğer ledlere göre güçlü değildir. Az Ameraj çeker Az enerji tüketir.  Led yolu ve tabanı çok incedir. ultra ucuz ürünler grubunda tercih edilebilen üründür.  led yolu ve tabanı double ise tavsiye ederiz fakat, piyasalarımızda maalesef o eski 3528  yada 2835 tipi ürünler kalmadı. Bu yüzden pek tavsiye etmiyoruz.

 

Şerit Led Renkli midir ?

 • 5630 Aleminyum taban Bar Led diye gecer ayrıca Şerit Led olarakta mevcuttur. Beyaz ve Gün Işığı olarak yaygındır.
 • 5050 Smd 3 Çip Beyaz,Gün Işığı,Kırmızı,Mavi,Yeşil,Amber
 • 4040 Smd Tek Çip Beyaz,Gün Işığı,Kırmızı,Mavi,Yeşil,Amber
 • 3528 veya 2835 Tek Çip Beyaz,Gün Işığı,Kırmızı,Mavi,Yeşil,Amber
 • Kıdem sırasına gore sıralanmıştır :)

 

Şerit Led Nasıl ve Nerelerde Kullanılmalı ?

 • Şerit Led gizli aydınlatma ürünüdür. 
 • Şerit Led çıplak gözle görülmemelidir.
 • Şerit Led sadece yansımasından faydanılacak bir üründür.
 • Şerit Led, aliminyum içine döşenip beyaz plastik kapağı kapatlıp helojen bir aydınlatma verebilir.
 • Şerit Led, reklam tabelalarının içinde isteklerinize göre aydınlatma sağlayabilir.
 • Şerit Led, Evde iş ortamlarınızda tavanda gizli bölmede, köşelerde gizli bölmelerde, perde altlıklarında, pencere mermer altında ve bir çok alanda gizlenerek harkulade bir aydınlatma sağlayabilir.

Şerit Led Araçlarda Kullanılır mı? 

Arac aküsü 12 volt ise, uygulama yapıcı işin ehli ise elbette kullanılabilir.

Şerit Led Yapıştırma ve Uygulama Nasıl Olmalı?

 • Şerit Led tabanında çift taraflı bant vardır. Kağıdı açılır ve yapıştırılır.
 • Şerit Led uygulaması yapılırken köşe dönüşlerine dikkat edilmeli, led ayakları ve direnç ayakları hasar görmemelidir.
 • Şerit Led yapıştırıldıktan sonra her 50cm'de bir ekstra yapıştırıcılar ile desteklenmeli.
 • Şerit Led doğru trafo ve adaptör ile beslenmelidir.
 • Şerit Led uygulaması yapılmadan önce uygulama nasıl yapılır araştırılmalıdır. 
 • Şerit Led makarasında çalıştırılmamalıdır. Led led üstüne bindiği için rezinstans görevi görür ve kendine zarar verir.

Şerit Led Hakkında Kullanıcılara Tavsiyemiz

 • Şerit Led alırken muhakkak telefonla canlı destek alınız.
 • Led enerji boyutları watt tüketimleri çok değişkendir.
 • Şerit Led uygulama işlemlerini biliyorsanız sorun yok bilmiyorsanız araştırınız, yapamıyorsanız en yakın elektrikcinize başvurunuz.

 

Devamını oku

Rgb Led Nasıl Kullanılmalı ve Neler Sağlar

Rgb Led Nasıl Kullanılmalı ve Kullanıcılarına Neler Sağlar

Rgb Led, normal beyaz aydınlatma amacından ziyade dekoratif görsel bir renk aydınlatması amacı ile kullanılmalıdır. Bu sayede bulunduğunuz ortamı renklendirebilir heyecan verici bir ortama sahip olabilirsiniz. Led Şerit Rgb kumanda kontrol üniteleri ile beraber farklı renkler modlar ve efekt performansları sağlar.

Rgb Led Nasıl Uygulanır 

 • Rgb Led kesinlikle dışarıdan baktığınızda görülmeyecek şekilde alana uygulanmalıdır. 
 • Rgb Led Renklendirmek istediğiniz alana veya bölgeye, en az mesafesi 15 20cm olmalıdır. Örnek : Mutfak dolabı, önüne yanına değil, alt iç kısmına görünmeyecek şekilde mermere yansıyacak şekilde uygulanmalıdır. Bu sayede Rgb Şerit Led gözle bakıldığında görünmeyecek fakat çalıştırdığınızda mutfak mermeriniz ve musluk duvarınız renklenmiş olacak. Uzaktan baktığınızda ne kadar keyif verici olduğunu anlayacaksınıdır.
 • Rgb Led yapıştırıldıkdan sonra her 50cm de veya 100cm de çeşitli yapıştırıcılar ile desteklenmelidir.
 • Rgb Led uygulaması yaparken  led tanelerini tutan lehimli ayaklarına ve direnc tanelerini tutan lehimli ayakların hasar görmemesine dikkat edilmelidir.
 • Rgb Led köşe dönüşlerinde yukarıda bahsettiğimiz hususlara kesinlikle dikkat edilmelidir. Aksi durumda ledimizde beklemediğimiz komplikeler görülebilir.

Rgb Led Kaç Amper Enerji Çeker

5 Metre 5050 Smd Tipi olan Rgb Şerit Ledlerimiz Beyaz ışığı yaktığınızda led içinde 3 çip yanacağı için ortalama 1.8 ila 2.0 Amper arası enerji çeker. Kırmızı,Mavi,Yeşil renkleri kullandığınızda 0,küsürat olarak değişir. Son olarak metrajlar uzadığında akım kayıpları yaşanır, yani LED sonlarına veya ortalarında ışık kaybı olur. Bu durumu önlemenin yolu, ışık kaybının olduğu bölgeye + kısmına ekstra kablo yolu ile enerji vermektir.  Uzun metrajlı Rgb Led Çeşitleri nde, Kullandığınız metreye göre besleyici almanız gerekir trafo veya adaptör. Ayrıca kullandığınız metreja göre Amperajı olmalıdır. 

Rgb Led Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 • Rgb Led alınırken, tiplerine bakılmalıdır.
 • Rgb Led alınırken, tek çipli mi 3 çiplimi özenle takip edilmeli araştırılmalıdır.
 • Rgb Led alınırken, size uygun tip hangisi olur ? onun kararı tarafınızca belirlenmelidir.
 • Rgb Led alınırken, tamamen reklamlardan ziyade bileninden fikir alınmalıdır.
 • Rgb Led alınırken, içerikleri dikkatle okunmalıdır.
 • Rgb Led alınırken, videolari incelenmelidir.
 • Rgb Led alınırken, seçtiğiniz metreye göre hangi adaptör trafo alınmalıdır hangi kontrol ünitesi işinize yarar, detaylıca bakılmalıdır.
 • Rgb Led alınırken, doğru bilgiye fikre sahip olduğunuza emin olundukdan sonra alış veriş tamamlanmalıdır.

 

Rgb Led Özellikleri 

 • Rgb Şerit Led aşağıda sıraladığımız kumanda kontrol ünitelerine göre renkleri ve modları değişir. Kullandığınız kontrol cihazının tüm özelliklerini yansıtır. 
 • Rgb Led dim edilebilir, yani ışık şiddeti kumandasından arttırılar bilir azaltılabilirdir.
 • Rgb Led Makarası 5 Metredir
 • Rgb Led Her 5Cm de kesilebilir Tabi 5050 Smd tipli olanlar, 3528 olanlar 10 veya 15cm olarak değişir.
 • Rgb Led çift taraflı bant taşır, bu sayede kolayca yapıştırılabilir
 • Rgb Led sağlıklı bakılırsa ve enerji doğru verilirse ortalama 5 ila 10 yıl ömürlü olabilir.

 

Rgb Led Çeşitleri

 • 5050 Smd Rgb Led Tipi : Tekled içinde 3 çip olması ve bu çiplerin kırmızı mavi yeşil gerçek renk olması. Ayrıcalığı ise kumandalarda kullanılan tonlamaları sorunsuz yansıtmasıdır. En popüler ve en cok tercih edilen üründür. Tavsiye ederiz.
 • 2835 veya 3528 Tek çip Rgb,   10cm yada 15cm aralığına sıralanmış ve renk renk dizilmiş led tipidir. Kırmızı mavi yaşil ana renklerdir. Kumandasından diğer tonları yansıtması güçtür. youtube/evimled kanalında bu fark detaylıca anlatışmıştır. incelemenizi tavsiye ederiz.
 • 5050 Smd Magic rgb Led Tipi : Special uygulama ve daha şatafatlı renklendirme istiyorsanız,300'ün üzerinde efekt sağlayan  kayan kayar vb. bu ledi tavsiye ederiz. 3 Led arasına yerleştirilen entegreler sayesinde belli modlara adreslendirilip fokuslandırılmıştır. 

 

Rgb Led için Uygun Kumandalar

 • 24 tuşlu kumanda
 • 44 tuşlu kumanda
 • sese duyarlı kumanda
 • bluetooth kontrol ünite
 • 36 Amper klasik metal kumanda
 • 36 amper dokunmatik kumanda
 • 24 amper klasik metal kumanda

 

      
 

   

 

 

Devamını oku

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.