Alışveriş Sepetim
32,5
0

Projektör Fiyatları ve Modelleri 

Projektör Fiyatları ve Modelleri 

Projektörler dış mekanların en güzel süsü ve en önemli aracıdır. Görüntüsüyle ortama şıklık yaratan bu ürün kullanım bakımdan da oldukça kullanışlıdır. Özellikle akşam ve gece saatlerinde ortamı aydınlatma görevi üstlenir. Dış mekanlarda modern bir görüntü elde etmek için sıklıkla projektörlere yer verilir.

Projektör kendi içerisinde çalışma prensibine göre modellere ayrılır. Modellerin her biri birbirinden şık ve kullanışlı ürünlerdir. Güçlü aydınlatma çeşitlerinden biri olan projektör fiyatları ve modelleri arasında her bakımdan farklılıklar bulunur.
 

Modeller arasında ki farklılık görüntü ve çalışma sistemine göre değişir. Modelleri şekillendiren diğer bir detay ise yaydığı ışığın rengi ve ürünün kendi rengidir. Projektör dış görüntü olarak siyah, beyaz, kırmızı ve sarı gibi çeşitli zengin renk seçeneklerine sahiptir. Ürünlerin yaydığı ışık da aynı şekilde zengin renk seçeneklerine sahiptir. Beyaz ve gün ışığı rengi, projektörlerde kullanılan en yaygın ışık çeşitlidir. Bunun yanı sıra mavi ve sarı da yine kullanım alanlarına göre en yaygın olan renklerindendir. Modelleri arasındaki en büyük fark hiç şüphesiz çalışma prensibidir. Projektörler farklı farklı çalışma prensibine sahiptir. Bu da ürünü çok fazla çeşitlere ayırmaktadır.
 

Projektör fiyatları da model çeşitliliğine göre değişmektedir. Projektörlerin sabit bir fiyatı bulunmaz. Her modelin farklı bir fiyatı bulunur. Örneğin; led beyaz ışık projektör ile şarjlı projektör arasında fiyat farklılığı yaşanabilir. Fiyatların değişmesinde etkili olan diğer bir neden ise üretici markalarının farklı olmasıdır. Şarjlı iki projektörün markalarının farklı olmasından dolayı aralarında fiyat farkının olduğu çoğu kez görüntülenmektedir. Projektör cihazlarının bütün modellerini bir arada bulmak oldukça zordur. Zor olan bu durum bu kategori ile kolaylaşmaktır. Kategori içerisinde yüzlerce model ve renge sahip projektör cihazları bulunmaktadır. Kategori içerisinde aradığınız ölçülere uygun istediğiniz modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca kategori içerisinde yer alan ürünlerin birçoğu oldukça ekonomik fiyatlara sahiptir. Uygun fiyatlarıyla sizi cezbedecek olan projektörler aynı zamanda dış mekanlarınıza da hoş bir hava katacaktır. Modern görüntüsü ve kullanışlı olmasıyla kullanıcılarından tam not alan projektöre bir tıkla sahip olabilirsiniz. 

Projektör Çeşitleri

Aydınlatma sistemlerinin bir parçası olan projektörler kendi içerisinde zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Hatta öyle ki çoğu zaman model seçiminde alıcıları seçim yapmakta zorlandırmaktadır. Projektörlerde ki yaşanan bu çeşitlilik fazlalığı herkese hitap etmekte ve farklı tarz arayanların işini kolaylaştırılmaktadır. Çeşitlerin belirlenmesinde kullanılacak alan ve çevre şartları etkili olmaktadır. Örneğin halı saha ve havaalanı gibi yerlerde daha büyük ebatlara sahip projektörlere yer verilirken bahçelerde daha küçük ebatlara sahip projektörler tercih edilmektedir. Aydınlatmasını istenilen alanların çeşitliliği modellere de doğrudan yansımıştır.

Projektör çeşitliliğinde hava şartları da son derece önemlidir. Dış mekanlarda açık alanda kullanılan projektörlerde su geçirmez özelliği bulunurken iç mekanlarda kullanılan modellerde genellikle bu özellik aranmaz. Buda haliyle doğrudan projektörlerin çeşitliliğini arttırmaktadır. Projektörlerin çoğu Led projektör olarak anılmaktadır. Çünkü projektörler içerisinde lamba yerine ledlere yer verilir. Projektör almadan önce kullanacağınız alanın şartlarını göz önünde bulundurarak model tercihi yapabilirsiniz. 

Güneş Enerjili Projektör

Güneş panelleri elektik enerjisinden tasarruf etmek için icat edilmiş en güzel buluşlardan biridir. Günümüzde elektrik enerjisinden tasarruf etmek için birçok alanda güneş panellerinden yardım alınır. Teknolojinin gelişmesiyle güneş panelleri projektörlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Böylelikle enerjili projektör güneş paneli sayesinde elektrik enerjisi kullanmadan ortamların aydınlatması sağlanabilmektedir. Güneş enerjili projektörler özellikle sıcak İklime sahip bölgelerde sıkça tercih edilmektedir. Öyle ki çevre de yer alan park ve bahçelerin çoğunda güneş enerjili projektörler kullanılmaktadır. 

Güneş enerjili projektörün çalışma prensibinde gündüz paneller sayesinde güneş enerjisi projektörde yer alan özel hazneye birikir. Aydınlatma ihtiyacı duyulduğu saatlerde ise bu biriken enerji açığa çıkarılarak aydınlatma sağlanır. Güneş enerjili projektörler düşünülenin aksine uzun aydınlatma sürelerine sahiptir. 7 saat kesintisiz ışık verme özelliği bulunur. Tabi bu süre depolanan güneş enerjisine ve ürünün markasına göre değişkenlik gösterir. Siz de güneş enerjisinden yararlanarak hem elektrikten tasarruf etmek hem de aydınlatmadan yararlanmak istiyorsanız kesinlikle bu kategoriyi incelemelisiniz. Kategori içerisinde birbirinden uygun projektör fiyatları onlarca güneş enerjili projektör çeşidi bulunmaktadır. 

Yeni Nesil Temperli Kırılmaz Cam Projektör

Dış mekanların gözdesi olan projektörlerin kırılma olasılığı göz önünde bulundurularak daha dayanıklı camlar ile üretimi yapılmaya başlamıştır. Buna verilecek en güzel örnek led projektör yeni nesil temperli kırılmaz cam ürünlerdir. Yeni nesil temperli kırılmaz cam 700 derece sıcaklıktan alınarak soğuk suyun içine katılır. Yapılan bu işlem ortaya kırılmaz camlar çıkarmaktadır. Projektörlerin daha uzun ömürlü olması için temperli kırılmaz camlı olan modelleri daha çok tercih edilmektedir. 

Yeni nesil temperli kırılmaz camlı projektör genellikle park ve bahçelerde yaygın olarak kullanılır. Park ve bahçelerde cihazların dış etkenlere bağlı olarak zarar görmesi daha muhtemel olduğundan dolayı aydınlatma olarak projektörlerin bu modeli tercih edilmektedir. Siz de uzun soluklu kullanacağınız projektörlere sahip olmak istiyorsanız tercihinizi led yeni nesil temperli kırılmaz cam projektörlerden yana kullanabilirsiniz. Kategori içerinde birbirinden uygun fiyatlara sahip led yeni nesil temperli kırılmaz cam projektörler yer almaktadır. 

Şarjlı Projektör

Şarjlı projektörler kurulum bakımdan özel bir montaj gerektirmeyen ürünlerdir. Çünkü şarjlı projektörler elektriğe bağlı olamadan çalışan projektör çeşitlerinden biridir. Kullanılmaya başlamadan önce projektör belirli bir süre şarj edilir. Şarj edilen projektör belirli saatler aralığında elektrik enerjisine ihtiyaç duymadan çalışır. Ürünün çalışma süresi markasından markasına değişmektedir. Kimi 5 W mini şarjlı projektör 5 saat gibi aydınlatma sağlarken kimi modelleri 7 saate kadar aydınlatma sağlayabilmektedir. Oldukça kullanışlı olan bu ürün pratik kullanımıyla kullanıcılarından tam not almayı başarmıştır. Siz de şarjlı projektörün pratik kullanımından faydalanmak istiyorsanız bu kategoriyi inceleyebilirsiniz. Kategori içerisinde onlarca çeşit şarjlı projektör ürünleri yer almaktadır. 

Hareket Sensörlü Projektör

Teknolojinin en güzel yararlarından biri olan sensörler projektörle buluşunca ortaya harika sonuçlar çıkmıştır. Hareket sensörlü projektör içerisinde bulundurduğu sensör ile sadece ihtiyaç duyulduğu an yanmaktadır. Hayvan veya insanı hareketi gördüğü zaman yanmaya başlayan görmediği zaman kapanan bir projektördür. Bu projektörler elektrik tasarrufunda büyük etki sağlamaktadır. Kullanımı çok yaygın olan bu projektör oldukça uygun fiyatlarla satışı yapılmaktadır. Siz de hareket sensörlü led projektör temin etmek istiyorsanız bu kategoriyi inceleyebilirsiniz. Birbirinden uygun fiyatlara sahip hareket sensörlü projektörler bu kategori ile sizlerle buluşmaktadır. Ayrıca kapasite bakımından bu alanların ihtiyacını karşılayan projektörlerde yine aynı şekilde kategori içerisinde sizleri beklemektedir. 

Tünel ve köprü gibi yerlerin ihtiyaç duyduğu aydınlatma aynı şekilde projektörler tarafından sağlanmaktadır. Güçlü ışık yapısıyla karanlık olan ve gün ışığı almayan tünelleri her dakika aydınlatmayı sağlayan bu ürün mühendislerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Bazı tünellerde hareket sensörlü projektörler kullanılmaktadır. Araçların geçişi sırasında aktifleşen ürün ortamı aydınlatarak sürücünün tüneli daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bunun yanı sıra led projektör bahçe çim sokak halı saha dış aydınlatma sistemlerinin ihtiyaç duyulduğu yerlerde de kullanılmaktadır. 

Projektör dış ve iç mekanda sinema keyfi yaşamamak isteyenlerin de kullandığı bir üründür. Genellikle bu plazma tip led projektör ile sağlanmaktadır. Prizma tip led projektör plazma şeklindedir ve ışığı da bu şekilde yansıtır. Duvara yansıtılarak mini bir sinema havası yaratılabilir. Plazma tip projektörler evin dışında ofislerde de sıkça kullanılmaktadır. Özellikle plan anlatılırken yada sunum yapılırken plazma tip led projektörler kullanılır. Plazma tip projektörler hem eski hem de modern yeni dünyanın harman yapılmasıyla ortaya çıkmış şık bir üründür. Hemen hemen her evde olması gereken bu ürün kategori içerisinde de yer almaktadır. Farklı çeşitleriyle sizi bekleyen plazma tip led projektörlere bir tıkla sahip olabilir bulunduğunuz ortamın havasını değiştirebilirsiniz. 

Geniş bir kullanım ağına sahip led projektörlere uygun fiyatlarla sahip olmak istiyor ve bulunduğunuz karanlık ortamı gündüze çevirmek istiyorsanız kategori içerisinde modelleri inceleyebilir, uygun fiyatlarla ürünün sahibi olabilirsiniz. 

Gece Gündüz Ayarlı Projektör

Gündüz güneşin etkisiyle aydınlatma ürünlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu yüzden de projektörler genellikle gece saatlerinde tercih edilir. Akıllı özelliği bulunan projektörlerin bazı modelleri otomatik olarak gece gündüz ayarlıdır. Bu özelliğe sahip olan led projektör gece gündüz ayarlı olmasına bağlı olarak gece olunca otomatik olarak çalışmaktadır. Cihazı aktif hale getirmek için özel bir işlem yapmaya gerek yoktur. Akıllı özelliği ile gece kendiliğinden açılan projektörlerdir. 

Gece gündüz ayarlı olan projektör çeşidi yine en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Gün döndüğünde gündüzü algılayarak kendini otomatik olarak kapatan bir ürünüdür. Siz de bu ürünü temin etmek istiyorsanız bu kategoriyi değerlendirebilir istediğiniz ürüne çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.